Odolné a trvalé kompozitní dřevo

Díky zvládnuté technologii společnost Silvadec vyvinula jedinečné složení kompozitního dřeva s převahou dřevěné složky, je biologické a má vysokou kvalitu kresby díky směsici dřevěné moučky francouzského původu (2/3) a polyetylenu s vysokou hustotou (1/3). Plníme velké množství kritérií trvanlivosti našich výrobků, které jsou odolné vůčí poškrábání a uklouznutí. Niže je možné vidět výsledky oficiálních testů.

Protiskluzová úprava našich terasových prken

Naše terasová prkna z kompozitního dřeva Silvadec®️ nabízejí venkovní terasový povrch, který brání uklouznutí při chůzi na boso nebo v obuvi. Prokazují to testy protiskluzových vlastností naboso podle německé normy DIN 51097 provedené v CSTB a testy protiskluzových vlastností v obuvi podle německé normy DIN 51130 provedené v TÜV Rheinland:

– Test naboso

Získané výsledky jsou: kategorie C – Tzn. vysoká přilnavost bosých chodidel podle německé normy DIN 51097.

– Test v obuvi

Výsledky zjištěné podle německé normy pro protiskluzové vlastnosti v obuvi – DIN 51130

  • Kategorie R11: potvrzuje zvýšenou přilnavost (vhodné pro používání na společných terasách v přízemích, venkovních prostorách atd.).
  • Kategorie R12: potvrzuje vysokou přilnavost (vhodné pro používání u míst přístupných veřejnosti, na prostranstvích nádraží, vnějších přístupových rampách pro osoby se sníženou pohyblivostí a maximálním sklonem do 5 %, venkovních ploch nákupních center, kaváren a reštauračních teras. vnějších oblastech pro přístup na volný vzduch v nákupních centrech nebo na podlahách jídelen, restaurací a kantýn atd.).
  • Kategorie R13: potvrzuje velmi vysokou přilnavost (vhodné pro používání na podlahách se zvýšenou potřebou protiskluzu).

Terasový povrch odolný vůči poškrábání

Naše výrobky z kompozitního dřeva Silvadec®️ mají odolnost vůči poškrábání v závislosti na použití. Testy technického centra dřeva provedené u výrobků z řady Natural (prkna Elegance a Emotion) vykazují odolnost vůči proražení a oděru odpovídající dubovému dřevu: tvrdost Brinell 59,6 Mpa (velmi odolný materiál).

Doporučíme nejvhodnější použití prken na každé použití (nábytek, židle atd.).