Pokyny pro údržbu a čisticí přípravky

Naše výrobky jsou vyrobené na bázi dřeva a vyžadují pravidelnou údržbu. Aby se zaručil správný vývoj a správné stárnutí prken, dodržujte doporučení uvedená v celém tomto referenčním dokumentu.

Zde uvádíme několik obecných pravidel:

Kdy a jak vyčistit prkna terasy z kompozitních materiálů Silvadec?

Vnější povrchy z kompozitního dřeva Silvadec®️ je nutné čistit: v případě teras nejméně jednou ročně, ideálně na jaře, v případě plotů dvakrát ročně.

Terasa:

Používejte kartáč – vždy pracujte po délce prken a umývejte vodou s jemným ředěným přípravkem (přípravek na nádobí). Prostory mezi prkny na terase čistěte pomocí kovového nože, aby se zajistil správný odvod vody.

Plot:

Otřete kartáčkem a umyjte vodou s jemným ředěným přípravkem (přípravek na nádobí). V případě zvláštních skvrn postupujte podle pokynu k údržbě. Níže nabízíme dva různé čisticí přípravky v závislosti na druhu skvrn, které jsou přizpůsobené pro kompozitní dřevo řady Natural.

Důležité upozornění:

  • Nepoužívejte tlakovou myčku
  • Nepoužívejte rozpouštědla
  • Nepoužívejte lazurovací olej, barvy nebo ochranné přípravky, přípravky pro oživení barev, renovační přípravky na povrch prken

Řada Natural: Účinek UV záření a deště na prkna z kompozitního dřeva Elegance a Emotion

– Výrobky z řady Natural, tj. prkna z kompozitního dřeva Elegance a Emotion se vyznačují jevem dočasného zahnědnutí a zažloutnutí prken při prvním styku s UV paprsky. Po několika týdnech kontaktu s nepřízní počasí bude barva prken obdobná jako původní barva a bude trvalá. —

– Účinek UV záření a deště v průběhu ročních období na naše prkna způsobí zmírnění skvrn od mastnoty a povrchového poškrábání

– Strukturovaná terasová prkna Elegance vykazují známky vývoje. Účinek na povrch se časem zmírní.

Řada High-Tech: Zvláštnost kompozitních prken Atmosphere

– Výrobky z řady High-Tech, tj. terasová prkna, ploty a obklady umožňují domácí skvrny vyčištěné okamžitě lze tudíž snadněji odstrani.
Polymerový obal jim zaručuje neprodyšnost, tudíž se skvrny snadněji odstraňují.

– Je nicméně nutno je jednou ročně vyčistit pomocí kartáče a ředěného jemného čisticího přípravku (saponát na nádobí).